loadingimg

Wczytuję dane...

Kontakt z nami

Telefon :  (22) 266 83 84

sklep@centrum-broni.pl

Godziny pracy : 10:00 - 18:00

 

Możliwy odbiór osobisty Warszawa Mokotów (ul Studencka 72A) po uprzednim kontakcie.

Darmowy kurier od 275 zł

Zamów produktów za łaczną kwotę 275 zł brutto a otrzymasz bezpłatną przesyłkę kurierem GRATIS!

Centrum-Broni w liczbach

 • ponad 5600 zrealizowanych zamówień w sklepie
 • ponad 3600 zrealizowanych zamówień na Allegro (ani jednej negatywnej opinii !)
 • 96% użytkowników Ceneo uważa sklep za godny polecenia (sprawdź)
 • Średnia ocen sprzedaży na Allegro 5.0 / 5.0 (sprawdź)
 • Jesteśmy na Allegro

  Scyzoryki znajdziesz na allegro

  Współpracujemy z

  Zakupy na raty

  Jaki pistolet na CO2 wybrać?

  Pistolety Walther-Umarex na CO2 cieszą się ogromnym uznaniem wśród użytkowników, zarówno na forach internetowych, jak i podczas rozmów w cztery oczy z osobami, które je wykorzystują trudno więc usłyszeć o ich ewentualnych wadach. Niestety, wielość modeli dostępnych w sprzedaży sprawia, że początkujący nabywca ma niemały problem wówczas, gdy konieczny staje się wybór najbardziej wartościowego rozwiązania. Na szczęście, nie jest to problem, którego nie da się rozwiązać.

   

  Jednym z ważniejszych kryteriów, na które zwraca się uwagę podczas wyboru wiatrówki wydaje się być jej prędkość początkowa, tu jednak niemal wszystkie pistolety Walther-Umarex posiadają porównywalne parametry. Nieco mniejsza prędkość początkowa jest odnotowywana tylko w przypadku modeli wyposażonych w tak zwany blow back, jest to jednak w pełni uzasadnione skoro część energii musi zostać wykorzystana do tego, aby został cofnięty zamek.


  Nabywcy zwracają uwagę również na mechanizm spustowy i jego płynność, ułatwia to bowiem oddawanie strzałów w niesprzyjających warunkach. Profesjonaliści zwracają w tym kontekście uwagę na trzy modele wyróżniając pistolety takie, jak Walther CP-88, Beretta 92 FS oraz Smith&Wesson. Nie oznacza to jednak, że inne nie zasługują na uwagę, należy bowiem liczyć się z tym, że każdy mechanizm spustowy ma swoje cechy indywidualne, a co za tym idzie – do każdego trzeba się przyzwyczaić.

   


  Sytuacja komplikuje się wówczas, gdy w grę wchodzi sposób montowania kapsuły, mamy bowiem do czynienia z dwoma typami rozwiązań. W pierwszym przypadku jest to przebijanie stopką w rękojeści i właśnie takie rozwiązanie ma zastosowanie w odniesieniu do modeli takich, jak Beretta 92 FS, czy też Colt 1911. W drugim w grę wchodzi śruba dociskowa i to zarówno zwykła (tu warto wskazać przede wszystkim na pistolet Desert Eagle Magnum), jak i śruba mimośrodowa (między innymi model Nighthawk).

   


  Oczywiście, posiadając wiatrówkę najwięcej radości czerpie się z samego oddawania strzałów, podczas wyboru najbardziej interesującego modelu warto więc zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju magazynki na śrut zostały w nim zastosowane. Co do zasady są to magazynki cylindryczne pozwalające na oddanie ośmiu strzałów i umożliwiające wykorzystanie każdego rodzaju śrutu za wyjątkiem kulek stalowych i śrutu długiego Walther Prometheus. Z takim rozwiązaniem mamy do czynienia między innymi w modelach: CP-99, Colt 1911, CP-Sport oraz Desert Eagle Magnum. Warto jednak pamiętać, że nie jest to jedyne rozwiązanie, jakie może nam zostać zaproponowane. W sprzedaży dostępne są również modele strzelające kulkami stalowymi (tu warto wymienić Walther CP99-Compact), a także dość oryginalny model Desert Eagle Compact, którego magazynek pozwala na oddanie nie ośmiu, ale piętnastu strzałów bez konieczności przeładowania.

   


  Ważnym kryterium jest również budowa pistoletu warto jednak pamiętać o tym, że wybór jego cięższego lub lżejszego modelu jest uzależniony przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji. Do najcięższych modeli zaliczają się wspominane już Beretta 92 FS oraz Colt 1911 wykonane niemal w całości ze stopu metali, niezmiennie możemy jednak sięgać również po modele wykonane z wykorzystaniem tworzyw sztucznych, które, automatycznie, będą lżejsze.

   


  Ostatnim kryterium, którego nie powinno się lekceważyć jest celność. Oczywiście, nawet najlepszy model nie zda się na wiele, jeśli strzelec nie posiada niezbędnych mu umiejętności, warto jednak zwrócić uwagę na to, że teoretycznie najcelniejsze są te modele, które strzelają śrutem ołowianym i posiadają magazynki umożliwiające oddanie ośmiu strzałów. Często przypomina się również, że celność pistoletu jest uzależniona od długości lufy, w tym kontekście zaś na szczególną uwagę zasługuje Smith&Wesson 586.